Zážitková večeře ve školní jídelně

Po loňském ohlasu na večeři ve školní jídelně jsme se rozhodly, tuto akci zopakovat.  Akce se uskutečnila 14. listopadu v naší školní jídelně.

Do prostřené jídelny přišlo přes 100 strávníku, kteří přišli ochutnat, jak se u nás vaří a jaká jídla se nabízejí našim dětem. Celým večerem nás provázel pan ing. Zdeněk Hladík. Jako první se podávala ochutnávka třech rybích pokrmů, které se v jídelně připravují. Mezi jednotlivými chody zazněly zajímavé přednášky na téma ryby, tuky a oleje ve výživě a zdravý životní styl. Podávalo se menu, se kterým jsme se umístily na 2. místě v celorepublikové soutěži O nejlepší školní oběd 2017. Polévka z pečeného celeru, krůtí závitek se špenátem a lučinou, staročeské bramborové pyré a salát s bio sezamovou emulzí. Strávníci hodnotili jednotlivé chody potleskem. Rozhodování mezi jednotlivými pokrmy bylo velice obtížné, všechny pokrmy získaly velký potlesk. Na závěr se ještě podával špaldový moučník z červené řepy a ořechy, který celé hlasování ještě ztížil.

Děti, kterým chutnal alespoň jeden rybí pokrm, dostaly drobný dárek. Snažíme se motivovat všechny, kteří mají zájem, pro své zdraví něco dělat.

Naše jídelna se rozhodla tento školní rok pro „ROK POLÉVEK“. Znamená to, že se nebude během roku opakovat žádná polévka. Vyhlásili jsme soutěž o nejlepší recept na polévku. Tři nejlepší byly vyhodnoceny. Všechny zaslané polévky určitě během roku uvaříme.

 Po dvou hodinách, které utekly jako voda, promluvil pan starosta a pan ředitel naší školy. Myslím, že všichni, kteří přišli, zažili určitě krásný a poučný večer s dobrým jídlem a pitím.

                                                                                                                          Romana Opršalová, vedoucí  ŠJ                 

                                                  

Fotky ZDE:

Video ZDE:

Leták zde: večeře ve školní jídelně