Večeře ve školní jídelně

Při cestě ze soutěže O nejlepší školní oběd jsme se rozhodli ukázat široké veřejnosti, jak se u nás vlastně vaří. Tato myšlenka se stala skutečností 14.11.2016. Uspořádali jsme v naší školní jídelně večeři.

Celým večerem nás provázel ing. Zdeněk Hladík- odborník na výživu a člen společnosti Country Life. Každý, kdo se rozhodl ochutnat naše jídlo, měl možnost výběru z menu, které si předem objednal.

Menu č.1- Polévka mrkvová s pohankovými knedlíčky a zázvorem, plněné žampiónové     hlavičky, šťouchané brambory s dýní a jarní zeleninkou, ovocno-zeleninový salát s jogurtem a ořechy

Menu č.2- Polévka mrkvová s pohankovými knedlíčky a zázvorem, sumeček africký, bulgur s quinoou a glazírovanou červenou cibulkou, ovocno-zeleninový salát s jogurtem a ořechy.

Menu č.1 bylo soutěžní, ale jelikož víme, že jak děti, tak dospělí si rádi vybírají, zvolili jsme ještě jednu variantu. Samozřejmě zdravou a moderní.

Jídelna byla zaplněna a u slavnostně prostřených stolů se sešlo téměř 100 lidí. Po slavnostním zahájení a úvodu do zdravého stravování si strávnici chodili k výdejnímu okénku pro polévku. Během konzumace pan Hladík neustále povídal o zdravém a správném vaření, jak ve školní jídelně, tak v běžném životě. Dále se podával hlavní chod. Ve třetím bloku jsme servírovali dezert, který jsme obohatili o bonus. Připravili jsme kávu a upekli moučník. Moučník byl opět něčím výjimečným. Byl z červené řepy a špaldové mouky a se spoustou ořechů. Během celého večera se strávníci nenásilnou formou dozvídali zajímavosti ze zdravého stravování a životního stylu.

Jídelna byla po rekonstrukci a tak si mohli všichni prohlédnout nové prostory, ve kterých se žáci stravují. Jídelna je dnes krásná, veselá, čistá a upravená a každé dítě, pedagog či provozní zaměstnanec si zaslouží kvalitní jídlo v pěkném prostředí. Nesnažíme se zavděčit 800set strávníkům. Snažíme se vařit s láskou a se svým nejlepším vědomím a svědomím.

Myslím, že kdo přišel, zažil příjemný večer.

                                           Romana Opršalová, vedoucí školní jídelny

Leták zde